Brak produktów
Podane ceny są cenami brutto
Nowy produkt
Raport Rynek lotniczy 2017
Transport lotniczy rośnie w siłę – globalnie i lokalnie
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Raport Rynek Lotniczy 2017
Raport Rynek lotniczy 2017
Transport lotniczy rośnie w siłę – globalnie i lokalnie
Odbiorca: :
* Pola wymagane
lub Anuluj
Raport przedstawia analizę funkcjonowania rynku usług lotniczych na świecie i w Polsce. Omawia zmiany zachodzące na rynku w 2016 roku oraz najważniejsze dane dotyczące usług lotniczych, przewoźników niskokosztowych i czarterowych, portów lotniczych. W sposób dogłębny scharakteryzuje rozwój branży oraz korzyści dla polskiego rynku lotniczego, wskazuje także trendy i prognozy dotyczące ruchu lotniczego w roku przyszłym i latach następnych.
Dynamiczne zmiany związane z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej spowodowały gwałtowny rozwój tego segmentu rynku. W 2016 r. na polskim rynku usług transportu lotniczego funkcjonowało kilkudziesięciu przewoźników lotniczych. Przewieźli ponad 26 mln pasażerów, tj. o 14,02% niż w 2015 r. Udział przewoźników niskokosztowych jest na podobnym poziomie jak w 2015 r. i wyniósł 59,22%. Zwiększył się udział przewoźników polskich do 23%. Było to związane z otwarciem nowych tras przez PLL LOT.
Polskie porty lotnicze w 2016 r. obsłużyły prawie 34 mln pasażerów, tj. o 12% więcej niż w roku poprzednim. Lotnisko Chopina w Warszawie z racji pełnienia roli portu hub-owego dla PLL LOT oraz innych funkcji administracyjno-biznesowych obsłużyło prawie 13 mln pasażerów. Głównymi regionalnym portami lotniczymi są w kolejności pod względem liczny obsłużonych pasażerów: Kraków, Gdańsk, Katowice, Modlin, Wrocław i Poznań.
Raport Rynek Lotniczy 2017
Autor: dr Dariusz Tłoczyński
Wydawca: Wiadomości Turystyczne, Warszawa 2017
Format: A4,
Objętość: 58 stron
Partner wydania: Enter Air
Redakcja Wiadomości Turystycznych
ul. Wawelska 78/30, 02-034 Warszawa
Tel./faks: (22) 822 20 16
wt@wiadomosciturystyczne.pl,
www.wiadomosciturystyczne.pl